1979 yılında Muş'un Varto ilçesinde doğdu. İçine doğduğu topraklarda, geleneksel halk müziği tınısı ve sesleri gerek ailesi gerekse de yasadığı coğrafyadaki çok kültürlülük anlayışının hakim olmasından ötürü daha çoçukluk yıllarında kulaklarında yoğunlaşmaya başladı.

2004 yılında başlayarak uzun emekler ve çabalar sonucu hazırlamış olduğu ilk çalışması olan AVAZ adlı albümünü 2006 yılında sevenleri ve dinleyenlerine sundu.

Geleneksel halk türküleri ve zazaca ezgilerden oluşan bu albüm kısa sürede dinleyenlerinin beğenisini topladı. Yurt içinde bir çok festival, konser ve dinletiler de yer aldı. Yurt dışında konserlere katıldı.
2011 yılında yurdun yedi bölgesinden derlenen,toplam da 55 eserin 5 cd de toparlandığı ''beşi bir yerde türküler'' albümünü türkü severlerle buluşturdu.

2012 yılının ilk albümü ünvanına sahip ''RAYÎRWAN'' isimli zazaca çalışmasını 1 ocak 2012'de müzik severlere ve dinleyicilerine sundu... Geleneksel halk türküleri, etnik müzik, tasavvuf, zazaca ve deneysel müzik soyer'in özel olarak ilgilendiği alanları oluşturmaktadır...

godaddy counter